KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15816330
nr 1581 6330
Dick Beer
(1893-1938), Sverige
Oljemålning, "Den gamla Qvarnen". Signerad. Olja på duk, 59x49 cm, yttermått inklusive ram: 63x52 cm
Kondition: skadad duk
Rickard (Dick) Beer, bildkonstnär född 1893 i London, död i Stockholm 1938.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 27 november 2023
kl 20:51:07
27/11 11:30:19
1.000 kr
27/11 20:46:07
Dick Beer
Läs mer om Dick Beer